Okulista Żukowo

 

Toksokaroza oczna - przyczyny, objawy i leczenie

Toksokaroza oczna to rzadka choroba oczna wywoływana przez pasożytnicze nicienie z rodziny Toxocara. Pasożyty te atakują oko, co może prowadzić do różnych objawów i powikłań.
 

Ciało rzęskowe a akomodacja

Ciało rzęskowe to struktura anatomiczna w oku otaczająca tęczówkę. Jest jednym z kluczowych elementów układu optycznego oka, odpowiedzialnym za dostosowywanie ostrości widzenia do różnych odległości.
 

Gonioskopia (badanie kąta przesączania). Diagnostyka jaskry.

Gonioskopia to jedno z wielu narzędzi diagnostycznych używanych przez okulistów do badania oczu pacjentów. Jest to technika, która pozwala na ocenę kąta przesączania w oku, co jest istotne w diagnostyce i leczeniu chorób oczu, zwłaszcza ...
 

Krew w przedniej komorze oka - krwistek: przyczyny, objawy i leczenie

Krew w przedniej komorze oka, znana również jako "krwistek", to sytuacja, w której krew gromadzi się w przestrzeni między rogówką a tęczówką oka.
 

Test Schirmera w ocenie produkcji łez i diagnozowania zespołu suchego oka

Test Schirmera to diagnostyczne badanie oka, które jest używane do oceny produkcji łez i diagnozowania zespołu suchego oka.
 

Czym jest alergiczne zapalenie spojówek?

Alergiczne zapalenie spojówek to stan, w którym spojówka (cienka błona pokrywająca białko oka) staje się zaczerwieniona, swędzi i staje się podatna na zaczerwienienie i podrażnienie.
 

Postęp w chirurgii refrakcyjnej - od skalpela do lasera

Chirurgia refrakcyjna, która ma na celu korygowanie wad wzroku, odgrywa kluczową rolę w poprawie jakości życia milionów ludzi na całym świecie.
 

Funkcja i znaczenie soczewki oka

Soczewka oka to elastyczna struktura, która pełni kluczową rolę w procesie załamywania światła i skupiania obrazu na siatkówce.
 

Widzenie stereoskopowe - czym jest, zaburzenia, badanie, leczenie u dzieci.

Widzenie stereoskopowe inaczej stereopsja lub po prostu widzenie przestrzenne to najbardziej zaawansowany poziom widzenia obuocznego.
 

Jak sztuczna inteligencja może pomóc w analizie obrazów medycznych oka?

Sztuczna inteligencja (AI) ma ogromny potencjał w dziedzinie analizy obrazów medycznych oka.