Ciekawostki o oczach i wzroku

 

9 sytuacji, w których warto skorzystać z pomocy optometrysty zamiast okulisty

Jakie problemy wzrokowe mogą być skutecznie rozwiązane przez optometrystę?
 

Mikrotropia - co to jest i jak ją leczyć?

Mikrotropia oznacza jednostronny zez jawny o małym kącie, zwykle mniejszym niż 5 stopni.
 

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne u optyka? Dlaczego kupować je u optyka?

Kupowanie okularów przeciwsłonecznych u optyka ma wiele zalet, które mogą zapewnić optymalną ochronę i komfort. Oto kilka wskazówek, jak wybrać idealne okulary przeciwsłoneczne oraz dlaczego warto kupować je u optyka.
 

Wada wzroku a jazda samochodem w dzień i w nocy

Prowadzenie samochodu to duża odpowiedzialność, a wady wzroku mogą znacząco wpływać na komfort i bezpieczeństwo jazdy, zarówno w dzień, jak i w nocy.
 

Jak rozpoznać krótkowzroczność u dziecka?

Wzrok dziecka jest jak okno na świat ? od pierwszych chwil życia umożliwia mu poznawanie i eksplorowanie otoczenia. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o zdrowie oczu naszych pociech i reagować na wszelkie sygnały mogące świadczyć o problem...
 

Jakie aplikacje pomagają w dbaniu o zdrowie oczu?

Aplikacje na Androida, które pomogą chronić Twój wzrok.
 

Czy technologia smart contact lenses jest przyszłością?

Soczewki kontaktowe smart to innowacyjne urządzenia, które łączą w sobie funkcje korekcji wzroku z możliwościami elektronicznymi.
 

Zjawisko ślepoty zmierzchowej- co to jest i jak sobie z tym radzić?

Ślepota zmierzchowa, znana również jako nyktalopia, to stan, w którym osoba ma trudności z widzeniem w słabym oświetleniu, na przykład o zmierzchu lub w nocy.
 

Maski do nurkowania z korekcją - hit czy kit?

Maski do nurkowania z korekcją są specjalnymi akcesoriami przeznaczonymi dla osób noszących okulary korekcyjne, które chcą cieszyć się podwodnymi przygodami bez konieczności noszenia dodatkowych soczewek korekcyjnych.
 

Jak zadbać o wzrok na emeryturze?

Emerytura to czas, w którym możemy wreszcie skupić się na sobie i zadbać o swoje zdrowie, w tym o zdrowie oczu. Niestety, wraz z wiekiem wzrok staje się coraz słabszy i bardziej podatny na różne schorzenia.