Optyk Kartuzy

 

Wada wzroku a jazda samochodem w dzień i w nocy

Prowadzenie samochodu to duża odpowiedzialność, a wady wzroku mogą znacząco wpływać na komfort i bezpieczeństwo jazdy, zarówno w dzień, jak i w nocy.
 

Jak rozpoznać krótkowzroczność u dziecka?

Wzrok dziecka jest jak okno na świat ? od pierwszych chwil życia umożliwia mu poznawanie i eksplorowanie otoczenia. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o zdrowie oczu naszych pociech i reagować na wszelkie sygnały mogące świadczyć o problem...
 

Czy technologia smart contact lenses jest przyszłością?

Soczewki kontaktowe smart to innowacyjne urządzenia, które łączą w sobie funkcje korekcji wzroku z możliwościami elektronicznymi.
 

Promocja na soczewki barwione firmy New Vision Lenses w salonach Zielonka Optyk.

Tylko teraz barwione soczewki korekcyjne New Vision Lenses w kolorze szarym, brązowym lub zielonym za jedyne 290 zł!
 

Maski do nurkowania z korekcją - hit czy kit?

Maski do nurkowania z korekcją są specjalnymi akcesoriami przeznaczonymi dla osób noszących okulary korekcyjne, które chcą cieszyć się podwodnymi przygodami bez konieczności noszenia dodatkowych soczewek korekcyjnych.
 

Co oznaczają symbole na oprawkach okularowych?

Symbole na oprawkach okularowych mogą dostarczyć użytkownikom istotnych informacji dotyczących ich konstrukcji, materiału czy właściwości.
 

Jak zadbać o wzrok na emeryturze?

Emerytura to czas, w którym możemy wreszcie skupić się na sobie i zadbać o swoje zdrowie, w tym o zdrowie oczu. Niestety, wraz z wiekiem wzrok staje się coraz słabszy i bardziej podatny na różne schorzenia.
 

Oko dominujące

Oko dominujące, nazywane także często okiem wiodącym, to oko, które przejmuje większą rolę w procesie widzenia, podczas gdy drugie oko pełni rolę wspomagającą.
 

Jakie materiały są używane do produkcji oprawek okularów?

Wybór odpowiednich oprawek okularowych może być kluczowy dla komfortu noszenia, trwałości oraz estetyki użytkownika.
 

Alergiczne zapalenie spojówek u dzieci

Alergiczne zapalenie spojówek to powszechny problem, z którym zmagają się zarówno dzieci, jak i dorośli. Temat jak najbardziej na czasie, gdyż wczesna wiosna jest ciężkim okresem dla większości alergików ? z uwagi na silne pylenie roślin.