Ciekawostki o oczach i wzroku

 

Gonioskopia (badanie kąta przesączania). Diagnostyka jaskry.

Gonioskopia to jedno z wielu narzędzi diagnostycznych używanych przez okulistów do badania oczu pacjentów. Jest to technika, która pozwala na ocenę kąta przesączania w oku, co jest istotne w diagnostyce i leczeniu chorób oczu, zwłaszcza ...
 

Krew w przedniej komorze oka - krwistek: przyczyny, objawy i leczenie

Krew w przedniej komorze oka, znana również jako "krwistek", to sytuacja, w której krew gromadzi się w przestrzeni między rogówką a tęczówką oka.
 

Czy leki na potencję mogą uszkodzić wzrok?

Na ulotkach niektórych leków na potencję można wśród działań niepożądanych znaleźć między innymi pojawienie się problemów ze wzrokiem lub nawet jego utratę.
 

Test Schirmera w ocenie produkcji łez i diagnozowania zespołu suchego oka

Test Schirmera to diagnostyczne badanie oka, które jest używane do oceny produkcji łez i diagnozowania zespołu suchego oka.
 

Czym jest alergiczne zapalenie spojówek?

Alergiczne zapalenie spojówek to stan, w którym spojówka (cienka błona pokrywająca białko oka) staje się zaczerwieniona, swędzi i staje się podatna na zaczerwienienie i podrażnienie.
 

Postęp w chirurgii refrakcyjnej - od skalpela do lasera

Chirurgia refrakcyjna, która ma na celu korygowanie wad wzroku, odgrywa kluczową rolę w poprawie jakości życia milionów ludzi na całym świecie.
 

Widzenie stereoskopowe - czym jest, zaburzenia, badanie, leczenie u dzieci.

Widzenie stereoskopowe inaczej stereopsja lub po prostu widzenie przestrzenne to najbardziej zaawansowany poziom widzenia obuocznego.
 

Gogle VR czyli okulary wirtualnej rzeczywistości - jak działają i czy szkodzą oczom?

Jak działają gogle VR i jak wpływają na nasz wzrok?
 

Dlaczego widzimy tęczę po deszczu?

To efekt optyczny, który wynika z załamania i odbicia światła w kroplach deszczu.