Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne u optyka? Dlaczego kupować je u optyka?

dodano: 2024-06-27
Wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych to nie tylko kwestia mody, ale przede wszystkim zdrowia oczu. Kupowanie okularów przeciwsłonecznych u optyka ma wiele zalet, które mogą zapewnić optymalną ochronę i komfort. Oto kilka wskazówek, jak wybrać idealne okulary przeciwsłoneczne oraz dlaczego warto kupować je u optyka.

Soczewki a sport

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

1. Ochrona przed promieniowaniem UV

Najważniejszym kryterium przy wyborze okularów przeciwsłonecznych jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UV). Szukaj okularów, które blokują 100% promieni UV-A i UV-B.

2. Polaryzacja

Soczewki polaryzacyjne redukują odblaski od powierzchni takich jak woda, śnieg czy asfalt, co poprawia komfort widzenia i zmniejsza zmęczenie oczu. Są szczególnie przydatne podczas prowadzenia samochodu i uprawiania sportów na świeżym powietrzu.

3. Kolor soczewek

Kolor soczewek wpływa na percepcję kontrastu i głębi. Oto kilka popularnych opcji:
  • Szare: Neutralne, redukują jasność bez zniekształcania kolorów.
  • Brązowe i bursztynowe: Zwiększają kontrast i głębię widzenia, świetne do jazdy i sportów.
  • Zielone: Redukują odblaski i poprawiają kontrast bez zbytniego zniekształcania kolorów.

4. Dopasowanie i komfort

Okulary powinny dobrze przylegać do twarzy, ale nie uciskać. Upewnij się, że są wygodne i nie przesuwają się. Zwróć uwagę na mostek nosowy i zauszniki ? powinny być dobrze dopasowane do Twojego kształtu twarzy.

5. Styl i design

Wybierz styl, który pasuje do Twojej twarzy i osobowości. Pamiętaj, że okulary przeciwsłoneczne są również modnym dodatkiem.
  • Kształt twarzy: Do różnych kształtów twarzy pasują różne oprawki. Optyk pomoże dobrać okulary, które będą podkreślać nasze atuty i tuszować niedoskonałości.
  • Typ urody: Kolor oprawki i szkieł powinien być dopasowany do naszego koloru włosów, oczu i karnacji.

6. Wada wzroku

Jeśli nosimy okulary korekcyjne, możemy wybrać okulary przeciwsłoneczne nakładane na nie lub zdecydować się na okulary korekcyjne z filtrem UV.

Dlaczego kupować okulary przeciwsłoneczne u optyka?

1. Profesjonalne doradztwo

Optyk może pomóc w wyborze okularów, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Doradzą w kwestii ochrony UV, polaryzacji, koloru soczewek i dopasowania do twarzy.

2. Gwarancja jakości

Kupując u optyka, masz pewność, że okulary są wykonane z wysokiej jakości materiałów i spełniają normy bezpieczeństwa. Optyk oferuje produkty, które przeszły odpowiednie testy jakościowe.

3. Personalizacja

Optyk może dostosować okulary przeciwsłoneczne do Twojej wady wzroku, oferując soczewki korekcyjne przeciwsłoneczne. Dzięki temu możesz cieszyć się zarówno ochroną przed słońcem, jak i wyraźnym widzeniem.

4. Serwis posprzedażowy

Optyk zapewnia serwis posprzedażowy, który obejmuje naprawy, regulacje i konserwację okularów. W razie potrzeby możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy w przypadku uszkodzeń.

5. Bezpieczeństwo i pewność

Kupując okulary przeciwsłoneczne u optyka, masz pewność, że są one bezpieczne dla Twojego zdrowia. Okulary z niesprawdzonych źródeł mogą nie zapewniać odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV, co może prowadzić do uszkodzeń oczu.

Wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych to inwestycja w zdrowie oczu i komfort widzenia. Kupowanie u optyka gwarantuje profesjonalne doradztwo, wysoką jakość produktów i dodatkowe usługi, które zapewniają najlepszą ochronę i komfort. Dlatego warto skorzystać z usług optyka przy zakupie okularów przeciwsłonecznych.