Prawidłowe odżywianie niedocenionym pomocnikiem specjalistów

dodano: 2021-11-04
Gdy występuje problem, często nie wiemy do kogo możemy się zwrócić, dlatego kiedy będziesz martwił się swoim wzrokiem, pamiętaj, że oprócz okulisty istnieją również inni specjaliści.

Pierwszym z nich jest optometrysta i pomoże w zaopatrzeniu w pomoce poprawiające widzenie, przeprowadzeniu pomiarów układu wzrokowego oraz wykonaniu badania wad wzroku, do których zalicza się zez, starczowzroczność, astygmatyzm, nadwzroczność i krótkowzroczność. Zajmuje się treningami oraz rehabilitacjami, aby wesprzeć pacjenta w odzyskaniu lub poprawieniu sprawnego widzenia.

Drugim specjalistą jest optyk i specjalizuje się w sprawach proponujących rozwiązanie w postaci porad lub pomocy wzrokowych, tj. okulary, soczewki kontaktowe, czy szkła kontaktowe. Oprócz dobrania okularów jego praca sprowadza się do naprawy i konserwacji oprawek. Ponadto wytwarza korekcyjne i przeciwsłoneczne szkła.

Niedocenionym pomocnikiem specjalistów jest prawidłowe odżywianie. Wzbogać swoją dietę w witaminę A i C, które znajdziesz w jagodach, borówkach oraz pomarańczowych, zielonych i czerwonych warzywach i owocach. Witamina A wspomaga, gdy gorzej widzisz w niedoświetlonym pomieszczeniu, przy tzw. kurzej ślepocie. Witamina C odpowiada za trwałość naczyń krwionośnych oka. Aby poprawić swój wzrok, warto też spożywać ryby, które w swoim tłuszczu zawierają kwas dokozaheksaenowy(DHA). Oczom pomogą również orzechy włoskie, które w swoim składzie posiadają źródło omega-3. Kwasy tłuszczowe łagodzą objawy suchego oka i tworzą barierę ochronną przed m.in. jaskrą. Nie zapominaj o odpowiednim nawodnieniu, gdyż ludzie nie bez powodu mówią o wodzie, że jest życiem. Pij często małymi porcjami, gdyż w ten sposób płyn zostanie właściwie wchłoniony. Ponadto chroń oczy przed rażącym światłem, gdyż wg słów Hipokratesa "Lepiej zapobiegać niż leczyć".

Jeżeli występuje wada wzroku, samo odżywianie oczu może być niewystarczające, dlatego zwróć się do naszych specjalistów, których znajdziesz pod linkiem: https://zielonkaoptyk.pl/strona/nasz-zespol-14.

Żródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Optometria
https://www.aplikuj.pl/porady-dla-pracownikow/1092/optyk-moze-to-zawod-dla-ciebie
https://zobaczycjutro.org/najwazniejszy-zmysl-ciekawostki-i-fakty-o-wzroku/
https://czasnawzrok.pl/abc-dobrego-wzroku/jak-dbac-o-oczy/co-jesc-aby-polepszyc-nasz-wzrok/

Napisz do nas